sme.sk

Úvery a pôžičky na bývanie

Úver na bývanie slúži predovšetkým na financovanie rekonštrukcie nehnuteľností, modernizácie bývania alebo kúpy zariadenia domácnosti. Každá pôžička na bývanie môže mať iné pravidlá, preto si jednoducho môžete nájsť najvýhodnejší úver na bývanie v aktuálnom prehľade s podmienkami poskytovania, vrátane úrokových sadzieb a poplatkov za úvery na bývanie. Viac  

Úver na bývanie je účelovo poskytnutý úver, ktorý môže podľa individuálnych podmienok banky alebo nebankovej spoločnosti vyžadovať rôzne zaistenie – ručenie majetkom alebo ručiteľom. Ako väčšina účelových úverov má zvýhodnené podmienky alebo úrokové sadzby.

V niektorých prípadoch sa vyžaduje dokladovanie celej sumy úveru na bývanie, v iných postačí vydokladovať iba časť poskytnutej sumy. Pri nižších sumách pôžičky na bývanie zvyčajne nemusíte ich použitie dokladovať vôbec. Pri niektorých úveroch na bývanie môžete mať vopred určených dodávateľov, predajcov alebo značky tovarov, ktoré môžete z poskytnutého úveru financovať. Častým obmedzením poskytnutia úveru na bývanie býva aj vek žiadateľa o úver – niekedy sa vyžaduje produktívny vek v priemere 18 – 62 rokov.

Z hľadiska dĺžky splácania môžu byť úvery na bývanie krátkodobé (splatné do jedného roka), strednodobé (splatné od 2 – 5 rokov) a dlhodobé (splatné 5 a viac rokov). Pri poskytnutí úveru alebo pôžičky na bývanie si môže banka alebo nebanková spoločnosť účtovať poplatok za poskytnutie úveru, poplatok za vedenie úverového účtu alebo poplatok za predčasné splatenie.

Najvýhodnejší úver na bývanie

Vo väčšine prípadov pri vyšších sumách úverov musíte preukázať príjem, resp. schopnosť úver na bývanie splácať. Po schválení úveru na bývanie vám budú peniaze poskytnuté na bežný účet v banke, prípadne v hotovosti. Mnohé banky poskytujú svojim klientom ďalšie zvýhodnenia, na základe tzv. bonity klienta. Výhodou býva aktívne využívanie bežného účtu v danej banke alebo poistenie úveru, splácania a pod. Podrobnejšie informácie nájdete v prehľadnom porovnaní úverov a pôžičiek na bývanie.

Spoločnosť Názov produktu Úrokova sadzba OD RPMN OD
Cetelem Pôžička na rekonštrukcie a bývanie 5,90% 9,89% Mám záujem
OTP otp IDEAL úver 3,50% 4,62% TipMám záujem
ČSOB Stavebný úver 2,90% 3,40% Mám záujem
Ak máte záujem o Bezúčelový úver alebo Pôžičku vyplňte nezáväznú žiadosť.

Čo ponúkame?

  • výška pôžičky: 500 – 34,000 EUR
  • splatnosť: od 6 do 108 mesiacov
  • poskytnutie aj bez dokladovania príjmu
  • účelová pôžička na financovanie bývania alebo rekonštrukciu