sme.sk

Úvery a pôžičky na auto

Pôžička na auto alebo úver na auto (autoúver) vám pomôže zafinancovať kúpu nového aj ojazdeného auta, bez nevýhod lízingu. Úver na auto sa radí k tzv. účelovým úverom a vyžaduje dokladovanie samotnej kúpy faktúrou alebo kúpnou zmluvou. Autoúverová kalkulačka vám pomôže vybrať si najvýhodnejší autoúver podľa potrebnej sumy a doby splácania. Pozrite si kompletný prehľad dostupných úverov na auto s porovnaním úrokov a poplatkov. Viac  

Ak plánujete kúpu nového alebo ojazdeného auta na úver, autoúvery vám zvyčajne poskytnú lepšie podmienky ako iné druhy úverov a pôžičiek. Výška úveru sa odvíja od hodnoty ojazdeného vozidla alebo ceny nového auta. Zvyčajne však pokryje 80 – 100 % hodnoty (nie ceny) ojazdeného vozidla.

Úver na auto a zabezpečenie úveru

V závislosti od samotnej výšky poskytnutého úveru na auto, pri vyššej sume budete musieť pristúpiť aj na niektorý z obvyklých spôsobov zabezpečenia úveru – biankozmenkou, zriadením záložného práva na auto u notára v prospech poskytovateľa úveru na auto alebo vinkuláciou vyžadovaných poistení (havarijné poistenie + poistenie proti krádeži).

Úver na auto má viaceré výhody

V prvom rade si môžete vybrať samotné miesto kúpy auta, bez ohľadu na spôsob financovania ponúkaného napríklad predajcom auta. Vozidlo môžete kúpiť aj zahraničí.

Úver na auto môžete využiť aj na financovanie kúpy ojazdeného auta od súkromnej osoby, postačí platná kúpna zmluva.

Mnoho ľudí dáva prednosť úveru na auto pred lízingom pre ďalšie výhody ako je vlastníctvo vozidla ihneď po kúpe, alebo rovnaké splátky počas celej doby splácania pôžičky. Pri autoúvere nie je potrebná akontácia – nultá alebo prvá splátka pred prevzatím vozidla.

V porovnaní s bezúčelovými úvermi, ktoré je tiež možné na kúpu auta využiť, majú účelové pôžičky na auto nižšie úrokové sadzby. Rovnako je výhodou možnosť získať úver na auto aj spätne až do niekoľkých mesiacov od jeho kúpy.

Spoločnosť Názov produktu Úrokova sadzba OD RPMN OD
Cetelem   Požička na nové auto 5,90% 7,43% Mám záujem
Cetelem   Požička na ojazdené auto 5,90% 7,43% Mám záujem
Ak máte záujem o Bezúčelový úver alebo Pôžičku vyplňte nezáväznú žiadosť.

Čo ponúkame?

  • výška pôžičky: 2000 – 34,000 EUR
  • splatnosť: od 6 do 84 mesiacov
  • poskytnutie aj bez dokladovania prijmu
  • účelová pôžička na na kúpu auta