sme.sk

Bežné účty pre študentov

Bežné účty pre študentov sú zvýhodneným bankovým produktom, ktorý poskytuje konto pre študentov za zvýhodnených podmienok – zvyčajne bez poplatkov. Bežný účet pre študentov je často viazaný na štúdium na strednej alebo vysokej škole. Banky v niektorých prípadoch vyžadujú doklad o štúdiu. Iné banky vám študentské konto založia na základe vášho veku – zvyčajne v rozsahu 15 – 26 rokov. Porovnanie cien a podmienok vám pomôže nájsť najvýhodnejší bežný účet pre študentov, podľa podmienok jednotlivých bánk a tiež podľa ďalších služieb, ktoré k študentskému kontu ponúkajú. Viac  

Vybrať si najvýhodnejší bežný účet pre študentov nie je jednoduché. Podmienky sa líšia od banky k banke a tak nezostáva iné ako si dostupné účty pre študentov dôkladne porovnať.

Bežný účet pre študentov nemusí byť zadarmo!

Vo väčšine prípadov je študentské konto zriadené a vedené zdarma, ale poplatok môže byť aj vyše jedného eura. Je dobré si vopred tieto poplatky porovnať, aby vás táto skutočnosť neprekvapila pri zriaďovaní účtu pre študentov.

Bežné účty pre študentov sa líšia aj výškou úročenia vkladov a poskytovaným balíkom doplnkových služieb. Študent môže zdarma získať platobnú kartu, služby elektronického bankovníctva, výbery z bankomatov a podobne. Banka pre študentský účet zvyčajne poskytuje vopred stanovený balík služieb, preto je dobré vedieť, čo budete využívať najviac a podľa toho si vybrať najvhodnejší účet pre študentov.

Porovnanie bežných účtov pre študentov

Porovnanie bežných účtov pre študentov vám zoradí dostupné študentské účty podľa mesačného poplatku, úrokovej sadzby alebo minimálneho zostatku. V prehľade si tiež môžete porovnať študentské kontá podľa poskytovaného balíku služieb alebo prístupu k peniazom. Vo filtri si jednoducho označíte, ktoré spôsoby prístupu k peniazom vám budú najviac vyhovovať, ktoré bankomaty chcete využívať najčastejšie a následne stačí porovnať bežné účty pre študentov, ktoré tieto podmienky spĺňajú.

Banka Názov produktu Cena
Oberbank Účet pre mladých a študentov 1,50 €
Prima Banka Študentský účet 1,90 €
Slovenská Sporiteľňa SPACE účet Študent 0,00 €
Tatra Banka Študentský účet 0,00 €
VÚB VÚB účet pre študentov 0,00 €
ČSOB študentský účet Fun 0,00 €
UniCredit Bank U Konto 0,00 €
mBank mKonto #navlastnetriko 0,00 €
Poštová Banka Dobrý účet junior 1,00 €