sme.sk

Bežné účty pre mladých

Bežný účet pre mladých je zvýhodnený bankový účet, ktorý umožňuje mladým ľuďom do 26 – 28 rokov využívať bankové služby lacnejšie. Využite rýchle a pohodlné porovnanie bežných účtov pre mladých na jednom mieste a vyberte si ten najvýhodnejší balík služieb pre mladých. V prvom filtri si zadajte základné požiadavky na účet pre mladých – spôsob prístupu k peniazom a preferované výbery z bankomatov. V prehľade účtov pre mladých potom môžete porovnávať ostatné parametre. Viac  

Bežný účet pre mladých je lacnejší

Bežný účet pre mladých poskytujú banky za zvýhodnených podmienok. Pokiaľ máte menej ako 26, v prípade niektorých bánk 28 rokov, môžete výhodne získať vedenie účtu pre mladých – za minimálny poplatok alebo úplne zadarmo. Niektoré banky ohraničujú vek nižšie, alebo je zvýhodnený poplatok poskytovaný iba na určité pevne stanovené obdobie.

V ponuke bánk možno nájsť rôzne účty pre mladých, ktoré pokrývajú rôzne vekové skupiny. Svoj vlastný účet môže mať už dieťa vo veku 8 rokov. Môže sa tak naučiť hospodáriť s vlastnými financiami a spravovať vlastný účet v banke samostatne, ale pod dozorom.

Pri bežných účtoch pre mladých sú zvýhodnené aj ďalšie služby ako platobné karty, elektronické bankovníctvo, bezhotovostné transakcie, výbery z bankomatov, povolené prečerpanie. Niektoré banky poskytujú k účtu pre mladých aj preukaz EURO26 s množstvom ďalších výhod.

Ktorý účet pre mladých je najvýhodnejší?

Najvýhodnejší bežný účet pre mladých si môžete vybrať podľa preferovaných výhod. V prehľade si dostupné účty pre mladých môžete zoradiť podľa mesačného poplatku za vedenie, podľa miery úrokovej sadzby alebo podľa minimálneho zostatku. Prehľad balíkov služieb k účtom vám pomôže získať výhodne také služby, ktoré plánujete využívať najviac.

Banka Názov produktu Cena
Poštová Banka Dobrý účet junior 1,00 €
Slovenská Sporiteľňa SPACE Osobný účet Mladý 2,00 €
Tatra Banka Tatra Personal 3,50 €
UniCredit Bank U konto pre mladých 0,00 €
UniCredit Bank DETSKÉ konto 0,00 €
VÚB VÚB účet pre mladých 3,00 €
ČSOB Študentský účet FUN 2,50 €
mBank mKonto #navlastnetriko 0,00 €
OTP otpREADY 1,00 €
OberBank Účet pre mladých a študentov 1,50 €