Refinancovanie hypoték

Refinancovanie hypotéky je splatenie pôvodnej hypotéky prostredníctvom novej hypotéky s cieľom ušetriť a získať lepšie podmienky. Úspora prichádza hlavne z dlhodobého hľadiska, ale nižšie splátky môžu pomôcť okamžite. Porovnaním podmienok bánk pre úvery určené na refinancovanie hypoték vám pomôže nájsť najvýhodnejšie riešenie pre vašu situáciu. Pri výbere hypotéky, ktorej cieľom je refinancovanie starej hypotéky si treba dôkladne prepočítať výhodnosť – napríklad porovnaním celkového preplatenia, alebo výškou mesačných splátok. Viac  

Princíp refinancovania hypotéky

Refinancovanie hypotéky je jednoducho povedané prenesenie hypotéky do inej banky. Týmto spôsobom môžete využiť vo svoj prospech prirodzený vývoj na hypotekárnom trhu a konkurenčný boj bánk. Ak svoju hypotéku refinancujete inou a výhodnejšou hypotékou, môžete ušetriť tisícky €.

Pri refinancovaní hypotéky zvyčajne potrebujete nižšiu sumu ako bola suma pôvodnej hypotéky, čo vám môže pomôcť k výhodnejším podmienkam poskytnutia novej hypotéky, napríklad nižším splátkam.

Zníženie úroku o niekoľko desatín percenta znamená v dlhodobom horizonte významnú úsporu. Najvýhodnejšie je riešiť refinancovanie hypotéky v období konca fixácie, kedy môžete splatiť pôvodnú hypotéku bez poplatku. Ďalšiu úsporu pri refinacovaní hypotéky môžu priniesť rôzne akciové ponuky bánk, kedy sú odpustené poplatky za poskytnutie hypotéky, akceptovanie nového úveru bez potreby nového znaleckého posudku a podobne.

Refinancovanie hypotéky musí byť naozaj finančne výhodné

Niektoré banky dokonca ponúkajú pri refinancovaní hypotéky vyšší úver ako je potrebné na splatenie pôvodnej hypotéky, čím sa však ešte viac zadĺžite. Alebo máte možnosť predĺžiť si dobu splácania hypotéky. Odborníci radia v týchto prípadoch dôkladné prepočítanie výhodnosti takéhoto riešenia. Nižšie mesačné splátky po refinacovaní hypotéky ale na dlhšie obdobie ako bol pôvodný úver môže znamenať vyššiu mieru preplatenia.

1.Vyplníte formulár
2.My oslovíme banky
3.Vy získate najlepšiu ponuku s balíkom služieb (+)
S Finvia hypošpecialstom získavate zdarma S Finvia hypotekárnym špecialistom získavate vo vybraných regiónoch ZDARMA:
  • Vybavenie katastra
  • Kompletnú prípravu zmlúv
  • Pomoc pri zabezpečení právnika
  • Pomoc pri zabezpečení znaleckého posudku
  • Ďalšia pomoc vo vybraných regiónoch
1. Vyplníte formulár 2.My oslovíme banky 3.Vy získate najlepšiu ponuku
s balíkom služieb (+)
S Finvia hypošpecialstom získavate zdarma S Finvia hypotekárnym špecialistom získavate vo vybraných regiónoch ZDARMA:
  • Vybavenie katastra
  • Kompletnú prípravu zmlúv
  • Pomoc pri zabezpečení právnika
  • Pomoc pri zabezpečení znaleckého posudku
  • Ďalšia pomoc vo vybraných regiónoch
Pošlite si pripomienku
na e-mail,
ak teraz nemáte čas.
161.72mil €
vybavených úverov
24.8 %
priemerná úspora
Ďakujeme za vyplnenie formulára.
Púšťame sa do pátrania po výhodnej ponuke.
Čoskoro Vás bude telefonicky kontaktovať náš hypošpecialista.
Ponuku na mieru očakávajte do 2 pracovných dní.

Prenesenie hypotéky - teda refinancovanie - znamená splatenie hypotéky inou hypotékou, ktorá má výhodnejšie podmienky. Poznať ponuky všetkých bánk je veľmi náročné, nechajte si preto poradiť od odborníkov.

Vyplňte formulár a získajte aktuálny prehľad o najvýhodnejších podmienkach pri prenášaní hypotéky.

* Povinné polia
Údaje o hypotéke Údaje žiadateľa Doplňujúce údaje
Áno

Orientačná hypokalkulačka

Hypokalkulačka pracuje s reálnymi dátami o úveroch v jednotlivých bankách. Poskytne vám rýchle porovnanie možností a pomôže pri zorientovaní sa v ponukách.
Na základe vašich údajov vám hypokalkulačka vypočíta približnú výšku mesačnej splátky a percento úroku. Následne vás kontaktuje hypošpecialista a pripraví vám ponuku na mieru.
45 1

Spýtajte sa nás na všetko, čo vás zaujíma.

Foto

Chcem sa poradiť s finvia expertom

Tel.: +421 907 937 820

PRENESENIE HYPOTÉKY RÝCHLO A JEDNODUCHO

Prenesenie hypotéky - teda refinancovanie - je krok, vďaka ktorému môžete poriadne ušetriť. Vďaka novej hypotéke môžete mať nižší úrok a aj splátky. Usporíte tak stovky, až tisíce eur.
Prenesením môžete splatiť akúkoľvek hypotéku alebo úver určený na bývanie. Preniesť hypotéku môžete kedykoľvek, najlepšie však pred koncom fixácie úrokovej sadzby. Vtedy za predčasné splatenie neplatíte.
Použite našu hypokalkulačku, aby ste mali prehľad o ponukách. Našli ste produkt, ktorý vám vyhovuje? Obráťte sa na našich expertov, ktorí vám radi pomôžu. Každú ponuku vám ušijeme na mieru.

Produkty