sme.sk

Pôžičky a úvery pre študentov

Špeciálnou kategóriou na finančnom trhu sú pôžičky a úvery pre študentov. Mladí vysokoškoláci si môžu zabezpečiť financovanie štúdia, školného, učebníc alebo i študijných pobytov. Študentské pôžičky môžu byť poskytnuté vo výške stoviek až tisícov €. Najvýhodnejšiu študentskú pôžičku na trhu jednoducho a rýchlo nájdete v aktuálnom porovnaní úverov pre študentov. V prehľade nájdete aktuálne úrokové sadzby, mesačné splátky, celkové zabezpečenie a podrobnejšie informácie. Viac  

Úvery a pôžičky pre študentov sa radia k tzv. spotrebným úverom, pri ktorých nemusíte dokladovať účel použitia. Študentskú pôžičku môžu získať študenti vo veku od 18 rokov, v niektorých bankách je obmedzenie veku do 26 – 30 rokov. Iné banky poskytnú študentskú pôžičku aj študentovi diaľkového štúdia vo veku do 40 rokov. Pri získaní úveru môžete študovať aj v zahraničí, avšak zvyčajne musíte mať na Slovensku trvalý pobyt.

K základným podmienkam študentskej pôžičky patrí potvrdenie o návšteve vysokej školy alebo univerzity. Pri niektorých úveroch postačuje, ak preukážete pravidelný príjem, v iných prípadoch sa povinne vyžaduje tzv. pristúpenie spoludlžníka, zvyčajne rodiča s pravidelným príjmom. Doba splácania je veľmi individuálna, zvyčajne sa pohybuje od stanovenej doby 1 – 5 rokov až do 10 rokov.

Najvýhodnejšia študentská pôžička

Pri výbere najvýhodnejšej študentskej pôžičky vstupujú do rozhodovania okrem úrokovej sadzby aj ďalšie poplatky za poskytnutie pôžičky a individuálny podmienky banky. Porovnanie študentských pôžičiek vám poskytne prehľad o aktuálne poskytovaných úveroch pre študentov na trhu.

Medzi výhody študentskej pôžičky, ktoré môžu byť poskytované individuálne jednotlivými bankami je garantovaná výška úrokových sadzieb po celú dobu splácania, možnosť zrealizovať 1x ročne mimoriadnu splátku alebo odklad splácania počas štúdia v max. dĺžke 5 rokov.

Spoločnosť Názov produktu Podmienky Úrokova sadzba OD
Slovenská sporiteľňa Spotrebný úver na čokoľvek pre vysokoškolákov od 1000 € do 8 500 € 8,50% TipMám záujem
Ak máte záujem o Bezúčelový úver alebo Pôžičku vyplňte nezáväznú žiadosť.

Čo ponúkame?

  • výška pôžičky: 650 – 10,000 EUR
  • splatnosť: od 12 do 84 mesiacov
  • poskytnutie aj bez dokladovania prijmu
  • iba pre študentov