0907 937 820

Zavolajte poradíme

Po-Pia 9:00 - 17:00

sme.sk

Povinné zmluvné poistenie

Povinné zmluvné poistenie PZP musí mať uzatvorené každé vozidlo, ktoré bolo prihlásené do evidencie – teda mu bolo priradené evidenčné číslo. Využite online PZP kalkulačku a okamžité porovnanie ponúk poistenia na mieru pre vás, bez straty času a potreby pracne zisťovať ponuky jednotlivých poisťovní. Môžete si jednoducho a rýchlo vybrať najlacnejšie PZP a ihneď zákonné poistenie online uzatvoriť. Viac  

Každý majiteľ vozidla je povinný mať uzatvorené PZP už v deň evidencie vozidla na polícii. Uzatvára sa na dobu neurčitú s poistným obdobím 1 rok. Každý rok najneskôr 6 týždňov pred výročím zmluvy môžete aktuálne povinné zmluvné poistenie – PZP písomne vypovedať, a vybrať si z ponuky poisťovní výhodnejšie podmienky uzatvorenia PZP. Na preukázanie povinného zmluvného poistenia vozidla na území Slovenska slúži tzv. biela karta.

Najlacnejšie PZP

Hoci každá poisťovňa poskytuje zo zákona rovnaké krytie škôd, odlišujú sa jednotlivé poistky sumou poistného a poskytovaním rôznych bonusov a zliav. Online kalkulačka PZP vám poskytne rýchly spôsob porovnania ceny poistného pre vás a možnosť výberu najlacnejšej zákonnej poistky z pohodlia domova.

Využite online kalkulačku a môžete si najlacnejšie PZP vybrať okamžite! Vyplňte formulár, vyplňte požadované údaje a môžete porovnávať aktuálne ponuky zákonného poistenia priamo pre vás.

Povinné zmluvné poistenie – PZP online

Okamžite môžete PZP online uzatvoriť – bez potreby podpisu alebo osobnej návštevy danej poisťovne. Vaše nové PZP nadobudne platnosť automaticky zaplatením poistného. Mnohé poisťovne dokonca poskytujú zľavu z poistného, ak si PZP uzatvoríte priamo cez internet.

Medzi ďalšie bonusy a zľavy ktoré poisťovne ponúkajú patrí vernostná zľava, zvýhodnená platba pri ročnej platbe, poistenie ďalšieho vozidla v rodine alebo špeciálne bonusy z PZP pre vybrané kategórie motorových vozidiel.

Povinné zmluvné poistenie auta