sme.sk

Bežné účty

Bežný účet je štandardný bankový produkt na správu osobných financií. Banky často ponúkajú k bežným účtom balíky služieb, ktoré majú výhodnejšie spoplatnenie určitých služieb. Využite porovnanie bežných účtov a nájdite si najlacnejšie bankové služby podľa vašich potrieb. V prehľade účtov si môžete jednotlivé bežné účty bánk zoradiť podľa mesačných poplatkov, úročenia, minimálneho zostatku alebo spôsobu prístupu k peniazom. Viac  

Bežný účet je spravidla základným produktom, pri ktorom sú doplnkové služby zvyčajne spoplatňované podľa cenníka danej banky. Výhodou bežného účtu je bezpečnosť uloženia peňazí pri zachovaní okamžitej dostupnosti k nim, možnosť využívať ďalšie služby ako platobné karty či povolené prečerpanie účtu.

Balíky služieb k bežným účtom predstavujú zoskupenie rôznych doplnkových služieb, ktoré možno v rámci bežného účtu využívať za výhodnejšie spoplatnenie. Najčastejšie je to platobná karta, elektronické bankovníctvo, výbery z vlastných alebo všetkých bankomatov a ďalšie.

Ako si vybrať najlepší bežný účet

Najvýhodnejší je taký bežný účet, ktorý pokryje všetky služby, ktoré využívate alebo chcete využívať, za najnižší poplatok. Preto pri výbere zohľadnite svoje osobné potreby – množstvo transakcií /vklady, výbery, prevody peňazí/, spôsob komunikácie s bankou a ďalšie doplnkové služby. Banky tiež vytvárajú špeciálne bežné účty pre určité vekové skupiny ľudí – účty pre mladých, alebo účty pre seniorov, ktoré pokrývajú služby najčastejšie využívané danou skupinou ľudí.

Bežné účty majú rôzne úrokové sadzby. Bežný účet s vyššou úrokovou sadzbou je výhodnejší, ale je vhodné vziať do úvahy aj poplatok za takýto účet.

Pri porovnaní bežných účtov je dobré sa zamyslieť aj nad výberom samotnej banky. Či vyžadujete pobočky a do akej miery sú dostupné, alebo aké je rozmiestnenie bankomatov vo vašom okolí.

Banka Názov produktu Cena
Fio banka Fio osobný účet 0,00 €
mBank mKonto 0,00 €
OberBank Účet Výhoda 4,00 €
OTP Bežný účet 4,00 €
OTP Aktívny účet 6,00 €
OTP Výhodný účet 9,00 €
Poštová Banka Dobrý účet 4,00 €
Prima Banka Osobný účet 3,90 €
Privat Banka Privatbanka Konto 7,00 €
Privat Banka Privatbanka Konto Plus 0,00 €
Raiffeisen Banka Bežný účet 4,00 €
Slovenská Sporiteľňa Osobný účet 5,90 €
Slovenská Sporiteľňa Osobný účet Exclusive 8,90 €
Tatra Banka Tatra PersonalTB 7,00 €
UniCredit Bank U konto 8,00 €
UniCredit Bank U konto TANDEM 8,00 €
UniCredit Bank U konto PREMIUM 15,00 €
VÚB VÚB účet 6,00 €
VÚB VÚB účet magnifica 9,00 €
ČSOB účet Pohoda 6,00 €
ČSOB účet Extra Pohoda 12,00 €
BKS Bank Premium Konto s platobnou kartou 0,00 €