sme.sk

Termínované vklady

Termínované vklady sú formou sporenia, kedy si môžete dočasne voľné finančné prostriedky zhodnotiť. Výška úrokových sadzieb termínovaných vkladov je priamo úmerná dobe viazanosti. Porovnajte si aktuálne úrokové sadzby pri rôznych viazanostiach a vyberte si najvýhodnejší termínovaný vklad pre vás. Pre lepšiu orientáciu zadajte sumu peňazí, ktorú by ste chceli na termínovaný vklad vložiť a porovnajte si priamo výšku výnosov. Viac  

Termínované vklady sú formou sporenia, kedy sa vložené peniaze úročia počas vopred dohodnutého obdobia a s vopred dohodnutou úrokovou sadzbou. Môžete si zvoliť rôzne obdobie viazanosti, zvyčajne v rozmedzí 1 – 36 mesiacov a podľa toho sa bude odvíjať aj váš zisk z termínovaného vkladu. Všeobecne platí, že čím dlhšia je doba viazanosti a čím vyšší je vklad na termínovaný účet, tým vyššia je aj úroková sadzba.

Termínované vklady sú zvyčajne založené a vedené bez poplatku, ale spoplatenie môže nastať, ak je termínovaný vklad zrušený pred koncom doby viazanosti. Vtedy môže banka vyplatiť iba časť zisku, alebo vyplatí iba vloženú sumu peňazí.

Porovnajte nielen úrokové sadzby termínovaných vkladov

Porovnanie úrokových sadzieb termínovaných vkladov vám pomôže vybrať si najvýhodnejší produkt na trhu. Ale v porovnaní by sme nemali zabúdať aj na spôsob vyplácania úrokov. Niektoré banky úroky vyplácajú priebežne a tak sa aj tieto pripísané úroky úročia až do konca viazanosti. Iné banky vyplácajú zisk z úrokovej sadzby až na konci. Z toho dôvodu môže byť pri niektorých termínovaných vkladoch pri rovnakej úrokovej sadzbe vyšší výnos!

Pre presné porovnanie výhodnosti termínovaného vkladu si zadajte výšku sumy, ktorú chcete zhodnotiť a vyberte si podľa doby viazanosti najvyšší výnos, ktorý môžete získať. Porovnávať môžete naraz až šesť možností doby fixácie – viazanosti.

Pri výbere najvýhodnejšieho termínovaného vkladu je ideálne porovnať si aj ďalšie podmienky a výhody, ktoré môžu banky poskytovať. Niekedy vám nemusí vyhovovať minimálny počiatočný vklad potrebný na založenie termínovaného účtu. K ďalším výhodám patrí napríklad možnosť výberu časti vkladu bez pokuty, možnosť ďalšieho navyšovania vkladu počas doby viazanosti a pod.

Banka Produkt Podmienky Úročenie (12 mesiacov)
J&T Banka Termínované vklady 10 000 EUR 1,00% TipMám záujem
Poštová Banka termínované vklady s viazanosťou 500 EUR 0,90% Mám záujem
Oberbank Termínovaný vklad ISTOTA 0,15% Mám záujem
Tatra Banka Termínované vklady od 0 do 330 0,15% Mám záujem
mBank mVklad 0,10% Mám záujem
VUB Termínované vklady do 70 000 0,15% Mám záujem
Unicredit Termínovaný vklad od 350 eur 0,25% Mám záujem
SLSP Výhodný účet od 500 EUR 0,60% Mám záujem
ČSOB ČSOB Termínované vklady 500 EUR minimalny zostatok aj vklad 0,15% Mám záujem
otpbanka Termínovaný vklad od 150 eur 0,25% Mám záujem
Prima Banka Profit konto do 50 000 EUR 0,90% TipMám záujem
Sberbank Termínovaný účet od 300 do 20 000 0,90% Mám záujem
Sberbank Termínovaný účet od 20 000 1,10% Mám záujem
Privat Banka Termínované vklady 1,10% Mám záujem
Zuno Termínovaný vklad 0,20% Mám záujem
BKS Termínovaný vklad od 3 000 do 10 000 1,00% Mám záujem
BKS Termínovaný vklad 10 000 - 50 000 1,05% Mám záujem
FIO Termínované vklady 0,25% Mám záujem
Reffeisen Termínované vklady 0,40% Mám záujem
Ak máte záujem o sporenie a zhodnotenie peňazí vyplňte nezáväznú žiadosť.

Čo ponúkame?

  • výška vkladu už od 10 EUR
  • Fixácia od 1 do 120 mesiacov
  • úrok do 1,6 %